Czy opłaca się płacić gotówką? Szeroka gama zniżek i gratis 100zł – czyli co nam daje płacenie kartą

Jedna uwaga. Zanim zdecydujesz się na wybór poniższej karty, musisz zdawać sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy. Jeśli jesteś osobą, której ledwie starcza pieniędzy od wypłaty do wypłaty i nie jesteś w stanie zaoszczędzić co miesiąc dodatkowej gotówki, to karta kredytowa nie jest dla Ciebie. Dlatego, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że stan Twojego konta będzie zachowywał się podobnie jak dotychczas, z tym, że w kilka miesięcy wyzerujesz limit karty kredytowej. Jeśli mimo wszystko chcesz lub potrzebujesz kartę kredytową, to wybierz najmniejszy możliwy limit. Możesz też skorzystać z oferowanej premii, po czym zamknąć kartę.

 

W jakim celu jest ten wpis?

Żeby pokazać fajny produkt, który może być zupełnie bezpłatny, a pozwala dużo zaoszczędzić – rocznie nawet kilkaset złotych! Dokładnie tak, kilka set złotych. Już niedługo opublikuję dokładne wyliczenia, ile udało mi się zaoszczędzić wykorzystując dostępne zniżki oraz Cash back (zwrot z płatności). Wspomnę dla osób, którym włącza się teraz głos sceptycyzmu, że oszczędność na samych biletach do Multikina to kwota ponad 100zł (wcale nie bywam w kinie szczególnie często), a jednorazowa oszczędność za dwie noce w hotelu w Pradze wyniosła 50 zł. Tyle daje tylko jedna karta Citibanku. Nieźle? Jak się wszystko zsumuje, to dopiero wychodzi ładna kwota, ale na to trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Tymczsem zdecydowałem się napisać o karcie Citibank MasterCard World już teraz, ponieważ ostatnio Citibank oferuje 100 zł Klientom, którzy zdecydują się na założenie tej karty oraz nieograniczony cash back. Cash back polega na tym, iż za każdą transakcję bezgotówkową, dokonaną tą kartą otrzymujemy punkty, które można następnie zamienić na nagrody rzeczowe z katalogu, lub gotówkę.

 zniżki i bony bez marki

 

Dlaczego warto skorzystać?

1. Bo od wszystkich transakcji bezgotówkowych otrzymujemy cash back, a zniżki i bony na powyższym zdjęciu, to dopiero początek 🙂 

2. Bo karta kredytowa to wygoda płacenia, wykorzystujemy limit karty w okresie bezodsetkowym do 56 dni, a gotówka zostaje na koncie, Citibank daje również możliwość opłacania rachunków tą kartą, co jest ewenementem obecnie na rynku.

3. Co osobiście uważam za najważniejsze, to ZNIŻKI I RABATY, dzięki czemu oszczędzamy. Jest ich bardzo dużo, więc wymienię te, które sprawdzają się w moim przypadku.

Bonus: Za pierwszą transakcję bezgotówkową otrzymujemy 1000 pkt., które możemy wymienić na produkty z katalogu (w tym gotówkę). Dodatkowo dokonanie płatności na 300zł sprawi, że będziemy mieli już wystarczającą ilość punktów na 2 bilety do Multikina.

Multikinie mamy rabat 10% na bilety (max 5 biletów jednorazowo) oraz zakupy barowe. W sklepach H&M dokonując płatności kartą Citibank MasterCard World,  otrzymujemy zniżkę 25% na drugi zakupiony produkt (zniżka przyznawana jest na tańszy produkt). 

Do tego dochodzą m.in. zniżki od 4 do 12% na AC/OC, 10% w pralni 5aSec, od 5% do 10% w InterCars, do 37% w Dominnium, 10% w SWISS i wiele innych. Pełna lista zniżek nawet do 50% w kilkuset innych punktach, jest dostępna tutaj -> Citi rabaty

Na szczególną uwagę zasługuje oferta zniżek (od 5 do nawet 50%) na wybrane hotele rezerwowane za pośrednictwem HRS hotele. Jest to temat na oddzielny wpis, ze względu na to, że na stronie banku jest to błędnie wyjaśnione (podobno wkrótce mają poprawić opis), a zarazem konsultanci telefoniczni w Citibanku oraz HRS nie znali dokładnie szczegółów tej promocji. Sprawę zweryfikowałem z działem marketingu HRS, wszystko zostało wyjaśnione i już miałem okazję przetestować ofertę rezerwując hotel Popelka w Pradze z rabatem 15% – wyszło około 79zł za noc na osobę. Wkrótce opiszę dokładnie kwestię zniżek na hotele, a zapewniam, oferta jest korzystna w porównaniu z np. booking.com.

 

Za co otrzymujemy punkty?

Transakcje bezgotówkowe u partnerów*: za każde 5 zł =2 pkt

Wszystkie pozostałe transakcje bezgotówkowe: za każde 5 zł = 1 pkt

*Partnerzy:

H&M, Douglas, Play, Multikino, Intersport, Merlin.pl, Pure Jatomi.

 

Co otrzymujemy za punkty?

Gotówka 50 zł za 2400 pkt  (na start mamy 1000 pkt) – gotówka wykorzystuje największą ilość punktów, dużo bardziej opłaca się, wykorzystać vouchery o takiej samej wartości, ale za 900 pkt mniej. Np. Voucher 50 zł na zakupy w: H&M, INTERSPORT, Merlin.pl, perfumerii Douglas  za 1500 pkt.

Jeśli chodzi o H&M, to mamy do wyboru następujące nagrody:HM

To, na co ja najczęściej zamieniam punkty, to bilety do Multikina:

multikino

Jeśli ktoś korzysta z karty w Play, to ma do dyspozycji poniższe produkty:

Play

 

Ile to będzie kosztować?

Pierwszy rok jest bezwarunkowo bezpłatny. Dla abonentów Play, karta jest bezpłatna (teoretycznie podczas trwania abonamentu, ale nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś z Citi weryfikował czy dany Klient jest nadal abonentem Play).  Jeśli jesteś abonentem Play, posiadasz już Kartę kredytową w innym banku i ponosisz za nią opłatę roczną, to warto rozważyć przeniesienie jej do Citibanku i zamianę na Citibank MasterCard World. Ta będzie bezpłatna oraz dodatkowo dostaniesz premię + punkty (1000 pkt na start).

Opłata za kartę dla osób, które nie posiadają abonamentu w Play, wynosi 18 zł miesięcznie. Pierwszy rok jest bezpłatny, więc można wypróbować kartę, skorzystać z premii, zniżek, voucherów. 

Od 1 Stycznia 2015 zostanie wprowadzona opłata miesięczna za możliwość korzystania z CitiPhone w kwocie 6 zł m-cznie. Jeśli nie chcesz ponosić tej opłaty, wystarczy po zalogowaniu się w systemie internetowym Citibank Online, napisać rezygnację z CitiPhone poprzez formularz "Złóż zlecenie".

kontakt z bankiem

RPP właśnie obniżyła stopę lombardową do 3%, co oznacza, że oprocentowanie kart kredytowych będzie wynosić jedynie 12%, po okresie bez odsetkowym. 

 

Jak jest rozliczna karta kredytowa?

Okres bezodsetkowy na wykorzystany limit karty trwa do 56 dni. Za każdym razem 24 dni od generowania wyciągu na rachunku karty. U mnie wyciąg jest generowany w okolicach 23 każdego misiąca i od tego dnia wszsytkie transakcje z ostatniego misiaca, ujęte w wyciągu są jeszcze przez kolejne 24 dni nieoprocentowane. Po tym okresie, jeśli nie spłacę całej wykorzystanej kwoty, będzie naliczane oprocentowanie 12%. Jeśli wydaje Ci się to skomplikowane, to bez obaw. Bank w systemie internetowym, za każdym razem wskazuje termin spłaty wykorzystanego limitu karty, a wygląda to tak:

wyciąg do karty

Czy z karty można zrezygnować w dowolnym momencie?

Jeśli ktoś nie będzie zainteresowany dalszym jej posiadaniem, wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć jej zamknięcia, to można zrobić w każdej chwili, bez dodatkowych opłat. Natomiast zakładam, że nieliczni z niej zrezygnują, ponieważ sam mam tą kartę od ponad 3 lat i wiem, że dobrze się spełnia w wykorzystywaniu wszelkich rabatów.

Jak skorzystać?!

Aby zamówić kartę Citi MasterCard World z premią skorzystaj z wniosku internetowego:

1. Jeśli chcesz samodzielnie wypełnić wypełnić wniosek, skorzystaj z tego linku, który przeniesię Cię do odpowiedniego formularza na stronie banku. Po kliknięciu, należy zaznaczyć kartę pierwszą z góry: Wniosek o kartę Citibank z premią. 

wniosekokarte

(kliknij aby zobaczyć stronę)

Można również skorzystać z kart Citibank Mastercard lub Visa Silver, które dają premię aż 200zł, ale nie umożliwiają zbierania punktów. Uczestniczą natomiast w programie Citi Rabaty.

2. Jeśli chcesz aby pracownik banku do Ciebie oddzwonił i wypełnił wniosek za Ciebie, wypełnij  formularz kontaktowy, klikając następujący link: Formularz kontaktowy o Citibank MasterCard World.

Jeśli treść tego artykułu uważasz za wartościową, miło mi będzie jeśli skorzystasz z karty za pośrednictwem jednego z powyższych linków lub z tych pod artykułem.

Aby założyć kartę wystarczy mieć ukończone 21 lat, dochód minimum 1200 zł brutto, zatrudnienie na umowie min. 3 m-ce.

Karta wygląda tak:

Przechwytywanie

 

Dlaczego warto zamówić kartę teraz?!

Citibank Klientom, którzy skorzystają  z Citibank MasterCard World, na dobry początek oferuje bonus o pokaźnej wartości. Za dokonanie 3 transakcji w przeciągu 3 pierwszych miesięcy na łączną kwotę min. 300 zł, otrzymujemy 100 zł w formie uzupełnienia limitu karty. Czyli za zakup warty 300zł, faktycznie płacimy 200zł (ponad 33% taniej). Premia jest wypłacana zazwyczaj w przeciągu miesiąca od dokonania 3 transakcji oraz sumie min. 300zł. Premię otrzymają osoby, które nie były posiadaczami głównej dowolnej karty kredytowej w banku Citi Handlowy od 1 stycznia 2012.

Rozważając powyższe korzyści z posiadania tej karty, już dawno zacząłem unikać płącenia gotówką. Płacenie gotówką jest dla mnie marnowanie możliwości zaoszczędzenia na wydatkach bez szukania na półkach haseł typu "PROMOCJA!" czy "Niższa Cena!". A Ty należysz do osób unikających kart, czy również chcesz płacić sprytnie?

Pełny cennik dostępny jest pod następującym linkiem: Tabela opłat i prowizji

Regulamin promocji "Premia za Kartę Kredytową Citibank w internecie": Regulamin

Jeśli chcesz samodzielnie wypełnić wypełnić wniosek, skorzystaj z tego linku, który przeniesię Cię do odpowiedniego formularza na stronie banku. Po kliknięciu, należy zaznaczyć kartę pierwszą z góry: Wniosek o kartę Citibank z premią.

Jeśli chcesz aby pracownik banku do Ciebie oddzwonił i wypełnił wniosek za Ciebie, wypełnij  formularz kontaktowy, klikając następujący link: Formularz kontaktowy o kartę Citibank MasterCard World

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z karty kredytowej, dzwoniąc na infolinię. Wystarczy mieć spłacony wykorzystany limit.

Zobacz również: Najłatwiej zarobione 200zł

You may also like...

3 komentarze

 1. Kama napisał(a):

  Witam,

  czy po otrzymaniu premii 100zł za transakcję , jeśli zamknę kartę, to będzie trzeba zwrócić te 100zł?

 2. Bartosz napisał(a):

  premia jest jednorazowa i nie ma konieczności jej zwrotu, tak mi powiedzieli na infolinii

 3. Adrian napisał(a):

  Witaj Kama, 

  dokładnie tak jak napisał Bartosz, przeczytałem dokładnie regulamin promocji wraz z pracownikiem infolinii. Otrzymanych 100zł premii nie trzeba zwracać. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: