Konto bankowe ING Direct z przydatnymi funkcjami oszczędzania + 100 zł gratis

Dlaczego warto założyć konto w ING Banku Śląskim?

  • Prowadzenie rachunku jest bezpłatne
  • Wypłaty PLN we wszystkich bankomatach w polsce są bezpłatne.
  • Można skorzystać z IKZE w formie konta oszczędnościowego.
  • Bank udostępnia skuteczne narzędzia do systematycznego odkładania pieniędzy
  • W promocji do zdobycia jest 100 zł

Ile kosztuje utrzymanie konta?

Prowadzenie konta ING Direct, jest bezwarunkowo bezpłatne. Utrzymanie karty będzie również bezpłatne, wystarczy w danym miesiącu dokonać transakcji na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (okres rozliczeniowy liczony od 29 dnia m-ca, do 28 dnia miesiąca następnego). Natomiast jeśli takich transakcji się nie dokona, to raz w miesiącu pobierana jest opłata 7 zł. Jeśli ktoś stwierdzi, że nie potrzebuje karty, to można z niej zrezygnować w serwisie internetowym ING Online (zastrzegając karę) lub oddziale banku.

Kartę można zamknąć w następujący sposób:

zastrzezeniekarty

Dodatkowo, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne.

ING Bank Śląski, posiada również liczną sieć wpłatomatów, dzięki czemu nie trzeba stać w kolejkach w oddziale, by wpłacić gotówkę na konto. Korzystanie z wpłatomatów jest bezpłatne.

 

Jakie dodatkowe korzyści daje konto ING Direct?

Funkcje oszczędzania dla konta osobistego ING Direct:

Smart Saver – Płacąc kartą wydaną do konta lub wykonując przelewy w ING BankOnLine, z Twojego konta osobistego automatycznie odkładają się drobne kwoty na sub-konto. Od Ciebie zależy czy ma to się odbywać na zasadzie zaokrąglenia  (do 5 zł lub do 10 zł), czy ma to być % (od 1% do 10%) od zapłaconej/przelanej kwoty. Środki odkładają się na bezpłatnym sub-koncie oprocentowanym 3% dla kwoty do 5000 zł, a 1,5% dla kwoty powyżej 5000 zł. Warto dodać, że zaoszczędzone pieniądze, można w dowolnym momencie wypłacić bez opłat na własny rachunek  w ING

Dream Saver – W pierwszej kolejności definiujemy kwotę jaką chcemy uzbierać oraz okres w jakim chcemy to osiągnąć. Następnie bank wylicza nam miesięczną wpłatę jaką należy dokonać na sub-konto, by cel został zrealizowany. Wpłat można dokonywać samodzielnie, lub ustawić automatyczne pobieranie z rachunku głównego. Sub-konto "Dream Saver" jest bezpłatne, ale pieniądze na nim gromadzone są oprocentowane 1,50% poniżej 100 000 zł, 1,60% od 100 000 zł. Wypłaty z konta są bezpłatne na własny rachunek w ING

Klienci ING Banku, mogą bezpłatnie otworzyć Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), które działa na zasadzie konta oszczędnościowego. Natomiast dużą zaletą IKZE jest fakt, że wpłaconą kwotę można odlicyć od podatku, co sprawia że płacimy mniejszy podatek nawet o 806 lub 1430 zł w 2014 w zależności od progu podatkowego. Więcej o IKZE przeczytasz tu: Jak płacić mniejszy podatek jednocześnie oszczędzając na emeryturę?

Jak założyć konto?

Rachunek można otworzyć wypełniając krótki wniosek przez internet, link znajduje się poniżej treści, (wyłącz ad-blocka, lub blokadę wyskakujących okienek jeśli masz włączoną i kliknij poniżej "złóż wniosek"), a swoje dane potwierdzić przelewem kwoty 1 gr., na wskazany numer rachunku, z własnego konta w innym banku. W przelewie zwrotnym z banku ING, bank przesyła wpłacony 1 grosz oraz dane do logowania się w systemie internetowym. Pamiętaj, aby Twoje dane w obu bankach były identyczne, w przeciwnym wypadku, konto nie zostanie otwarte. Przed kliknięciem "złóż wniosek" wyłącz ad-blocka o ile jest włączony (przeważnie w mozilla firefox)

Pełna tabela opłat i prowizji dostępna jest tutaj

Promocja – 100zł 

Premię 100 zł otrzymają osoby, które od dnia 01.01.2014 nie były i nie są posiadaczami ani współposiadaczami Konta z Lwem oraz:

1.  do dnia 16.03.2015 r. do 18.05.2015 prześlą internetowy wniosek o otwarcie Konta (poprzez kliknięcie poniżej "złóż wniosek")

2. do 15.06.2015 – zawrą umowę rachunku w raz z kartą oraz umowę o dostęp do bankowości internetowej. 

3. aktywują kartę i dostęp do bankowości elektronicznej

4. do 16.10.2015 dokonają transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę 1000zł

5. będą posiadaczami otwartego w ramach Promocji Konta oraz Karty na dzień wypłaty premii, tj. 16.11.2015 r. 

6. nie złożyli sprzeciwu wobec przetwarzania ich danych w celach marketingowych.

Wypłata premii 100 zł nastąpi na Konto objęte promocją, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.08.2015 r. Premia jest zwoniona z podatku. 

Regulamin promocji dostępny jest tutaj: regulamin

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: