Planujesz wyjazd? Sprawdź jak płacić mniej za hotele nawet o 50%

hotel-salvadori-gallx2x1871o0Z poniższego wpisu dowiesz się:

– Jak oszczędzać na noclegu w hotelu od 20 do 80 zł za weekend

– Gdzie otrzymasz kartę upoważniającą do zniżek 5% – 50% przy rezerwacji hoteli na całym świecie 

– Co zrobić, żeby banki dopłaciły Ci 250 zł do wyjazdu

 

Od początku…

Wyjazd do Pragi

Kiedyś myślałem, że nocleg w hotelu, to droga przyjemność i nawet sobie tym głowy nie zaprzątałem. A jednak ostatnio przyjrzałem się temu lepiej, przy okazji planowania wyjazdu do Pragi. Otóż okazuje się, że jeśli tylko ruszymy głową i wykażemy trochę inicjatywy, to można korzystać z hoteli w bardzo dobrych cenach i z niezłym standardem.

Przykładowo w Pradze przenocujemy w czterogwiazdkowym hotelu, ze śniadaniem, blisko centrum i zapłacimy około 60 zł za noc na osobę. Warto zauważyć, że porządne śniadanie na mieście kosztowałoby około 15-20 zł.

Przeszukałem oferty bankowe pod kątem zniżek na hotele. Tu w grę wchodzi Citibank, który jest partnerem marki HRS Hotele. Osoby posiadające kartę Citibanku, mogą rezerwować hotele w klasie Business Tariff, co upoważnia do rabatu nawet do 50% (te 50% to unikalne oferty, zazwyczaj zniżki wynoszą faktycznie 15-20%). 

rabaty Citi HRS

Firma HRS Hotele, ma praktycznie identyczny wachlarz dostępnych hoteli, co np. booking.com. W normalnych taryfach ceny są przeważnie takie same, jednak zniżki dla Klientów Citibanku sprawiają, że w HRS wychodzi sporo taniej. Przykłady pokaże za chwilę. Najtańsze oferty to te, w których zapłata następuje z góry podczas rezerwacji, co osobiście wykluczam rezerwując hotel.

 

Jak to wygląda w praktyce?

CZECHY

W zeszłym roku szukałem hotelu w Pradze w Czechach dla dwóch osób na listopadowy weekend. 

Przyjęliśmy założenie, że hotel powinien:

– posiadać 4**** (Praga ma relatywnie niższy standard niż jest w Polsce),

– śniadanie wliczone w cenę, 

– mniej niż 4 km. do centrum,

– ocena użytkowników – co najmniej 8/10 

– w pobliżu metra

– zapłata na miejscu z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji 

Oferta, która najlepiej spełniała te oczekiwania, to Hotel Popelka – 3,3 km do centrum, 2 przystanki tramwajowe do metra. Nie zrobiłem zrzutów ekranu pokazujących jak wyglądała wtedy oferta, ale porównam obecne ceny na weekend 23-25 stycznia 2015.

Popelka-Prague-Room-9-159799Popelka-Prague-Hotel_indoor_area-5-159799 Popelka-Prague-Reception-159799Popelka-Prague-Exterior_view-4-159799

Oferta Citi-HRS – cena za noc 28,90 EUR  (124 zł) – 62 zł na os.:

Popelka

 

   Oferta booking.com na ten sam okres, cena 173 zł za noc – 86,50zł na os:

    Popelka booking 23-25_01_15 

Jak widać, pokój dla dwóch osób w hotelu Popelka na weekend (2 noce) ze śniadaniem wliczonym w cenę, zarezerwowany za pomocą Citi-HRS Hotele, wyniesie 247 zł. Za taką rezerwację za pomocą booking.com, zapłata wyniosłaby 351 zł. Oszczędność dla osoby posiadającej kartę Citibanku wyniesie ponad 100zł za dwie noce.

Na marginesie dodam, że w listopadowy weekend (8-10), w tym hotelu można było spotkać kilka par z polski. Na parkingu stały 3 samochody na polskich tablicach.

Niestety do Pragi nie lata Wizzair, przez co nie mogliśmy skorzystać z tanich lotów, więc do przejazdu wykorzystaliśmy przewoźnika Simple Express, bus kursujący na trasie Vilno – Warszawa – Praga. Cena biletu z Warszawy dla jednej osoby, wyniosła 79zł, co jest ofertą tańszą niż Polski Bus. Simple Express zapewnił w autobusie m.in: WiFi, panele LCD w zagłówkach z filmami, przeglądarką www, grami itp. Także podróż upłynęła dobrze jak na bus i można było wykorzystać to do nadrobienia zaległości w przeglądaniu treści w internecie

 

Inne oferty…

POLSKA

Sprawdziłem, jak wypada porównanie ofert ze zniżkami Citi-HRS do booking.com w Polsce. Pod lupę wziąłem hotele w Krakowie na koniec marca 27-29 marca 2015

Założenia wyszukiwania:

– pokój dla dwóch osób

– 3*** hotel – po przejrzeniu ofert i z doświadczenia wiem, że standard w zupełnosci wystarczający

– śniadanie wliczone w cenę, 

– mniej niż 4 km. do centrum,

– ocena użytkowników – co najmniej 8/10 

– zapłata na miejscu z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji 

Hotel, który najlepiej spełniał te oczekiwania, to Secesja – ocena 8,4/10, tuż przy krakowskiej starówce. Wybrałem ten hotel ze względu na położenie oraz wygląd, chociaż nie jest najtańszy spośród spełniających powyższe warunki.

Secesja-Krakow-Double_room_standard-2-74293Secesja-Krakow-Restaurant-74293Secesja-Krakow-Hotel_outdoor_area-1-74293Secesja-Krakow-Hotel_outdoor_area-74293

Oferta na Citi-HRS Hotele – cena za noc 154,70 zł – 77 zł na osobę.

Kraków marzec hotel Secesja HRS

 

  Oferta na booking.com – cena za noc 182 zł91 zł na os.

  Kraków marzec hotel Secesja booking

Rezerwując hotel Secesja na weekend 27-29 marca 15', na Citi-HRS hotele zapłacimy 309 zł. Ten sam hotel w tym okresie na booking.com, to koszt 364 zł.

Oszczędność dla osoby posiadającej kartę Citibanku wyniesie 55 zł za dwie noce.

 

Francja

Sprawdziłem oferty na dłuższy weekend w Paryżu. Tym razem trzy noce od czwartku do niedzieli 12-15 marca 2015.

Wybrałem ten weekend, ponieważ w tych dniach, do Paryża można polecieć za darmo (o ile oferta się nie zmieni w najbliższych tygodniach). Jak to zrobić, opisuję tutaj: Zobacz bezpłatny sposób na tanie loty. Lot Warszawa – Paryż za darmo?

Zmieniłem trochę założenia wyszukiwania:

– na hotel 3*** (hotele 4**** w pobliżu centrum, to koszt ponad 1000zł),

– bez śniadania w cenie (nie znalazłem oferty ze śniadaniem, nawet pośród hoteli 4****)

mniej niż 4 km. do centrum,

– nie brałem pod uwagę oceny użytkowników hotelu (przeglądając oferty hoteli w Paryżu, większość ma ocenę 5-6/10 tak na HRS jak i booking.com)

– w pobliżu metra

– zapłata na miejscu z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji 

Najtańsza oferta spełniająca te wymagania to Hipotel Paris Voltaire – 2,2 km do centrum, tuż przy wejściu do metra.

Hipotel_Paris_Voltaire-Paris-Double_room_standard-2-43864Hipotel_Paris_Voltaire-Paris-Double_room_standard-5-43864Hipotel_Paris_Voltaire-Paris-Hotel_indoor_area-43864Hipotel_Paris_Voltaire-Paris-Double_room_standard-6-43864

Oferta na Citi-Hrs Hotele – cena za noc 55,80 EUR (238 zł) –  119 zł na osobę

Paryż HRS 12-15 marzec 15

 

    Oferta na booking.com – cena za noc 741 zł – 370 zł na osobę

  Paryż Hipotel Paris Voltaire booking.com 12-15 marzec 2015

Rezerwując hotel w Paryżu na 3 noce (czwartek – niedziela) za pomocą Citi-HRS hotele, zapłacimy 716 zł. Taka sama rezerwacja na booking.com wyniesie 2223 zł.

W przypadku tego hotelu, osoba posiadająca kartę Citibanku zaoszczędzi 1507 zł w porównaniu do rezerwacji na booking.com., a 80 zł w porównaniu do standardowej rezerwacji na HRS hotele.

Najtańszy hotel na booking.com, to koszt 763 zł

Dla osób posiadających kartę Raiffensen Wizzair, oszczędność na przelocie w obie strony, to 90 złZobacz bezpłatny sposób na tanie loty. Lot Warszawa – Paryż za darmo?

 

Porównując trzy hotele w trzech miastach europy, sprawdzę ile można zaoszczędzić korzystając ze zniżek Citi-HRS Hotele

porównanie ofert excel

Jak widać, gdyby ktoś w tym roku chciał wybrać się do tych trzech miast i skorzystać z hotelu, to posiadając kartę Citibanku zaoszczędziłby – co najmniej 123 zł. Hotel Secesja w Krakowie, na HRS hotele, bez zniżek Citi oferował akurat promocję 15% taniej, więc złożyło się tak, że w ten weekend cena była taka sama, co w przypadku ofert z kartą Citibanku.  

Dodatkowo dla osób, które jak najszybciej założą kartę w Citibanku, jest przygotowana promocja i można otrzymać gratis 200zł. Opisuję to tu: Najłatwiej zarobione 200zł

W przypadku pary, gdzie obie osoby założą kartę Citibank Silver, zyskają 400zł na premii z banku oraz 123 zł oszczędzą na powyższch hotelach w podanych terminach. W sumie 523 zł – to koszt weekendu w hotelu w Rzymie 🙂

A osoby, które założą kartę Raiffeisen Wizzair, za przelot w obie strony Warszawa-Paryż zapłacą po 140 zł mniej (90zł zniżka na biletach + gratis 50 zł za założenie karty). Zobacz bezpłatny sposób na tanie loty. Lot Warszawa – Paryż za darmo?

Rabat HRS

Swoją drogą, dotychczas program rabatowy na stronie Citibanku był błędnie opisany, a konsultanci na infolinii banku oraz firmy HRS hotele nie potrafili wyjaśnić jak szukać hoteli z rabatami, bo opis wskazywał na oferty CORP.Rate. Takich oznaczeń natomiast HRS nie posiada. Dopiero wyjaśniłem z działem marketingu HRS, że rabat dotyczy ofert Business Tariff, po czym Citibank poprawił opis.

 Podsumowując

Jak skorzystać z rabatów?

– Bank Citi Handlowy posiada program rabatowy "Citirabaty", w którym znajdziesz możliwość rezerwacji hoteli za pośrednictwem  HRS Hotele ze zniżką do 50% (w praktyce, jest to średnio 15-20%) – wszystkie oferty objęte oznaczeniem Business Tariff oraz Exclusive Price.

– Z powyższego rabatu mogą korzystać osoby, które posiadają kartę w Citibanku.

 

Najkorzystniej i bezpłatnie wypada oferta kart:

Citibank MasterCard World z bonusem 100zł, szczegóły tej karty opisuję tutaj: Czy opłaca się płacić gotówką? Szeroka gama zniżek i gratis 100zł – czyli co nam daje płacenie kartą

oraz 

Citibank Silver z bonusem 200zł, szczegóły tej karty opisuję tutaj: Najłatwiej zarobione 200zł

Pozostałe karty kredytowe (Gold, Platinum) mają poważniejsze warunki do spełnienia (większy dochód, opłaty), by otrzymać kartę, a oferta kart debetowych wiąże się z założeniem rachunku, który w Citibanku jest mało korzystny ze względu na opłaty.

citihandlowy-hrs

Jak już będziesz posiadać kartę citibanku, należy przejść na stronę z rabatami citihandlowy-hrs.pl, a następnie wpisać numer karty.

 

 

 

Warto też korzystać z karty Raiffeisen Wizzair i dzięki temu oszczędzać 45 zł na bilecie oraz zbierać punkty, które można wymieniać na złotówki do wykorzystania w Wizzair. Jak bezpłatnie korzystać z tej karty, opisuję tu: Zobacz bezpłatny sposób na tanie loty

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: