Darmowe konto z funkcą e-kantor. Proste Konto Osobiste

Nikt z nas nie lubi płacić za rzeczy, które można mieć za darmo.  Zapewne niektórych z Was irytuje pilnowanie wszystkich wymogów, które muszą zostać spełnione, aby konto, które posiadacie było darmowe lub żeby nie została pobrana opłata za kartę do konta.

Meritum Bank poprzez swoje konto daje do zrozumienia jedno – wchodzimy w etap, gdzie obsługa konta i karty debetowej powinna być bezwarunkowo bezpłatna i tak też jest w przypadku Prostego Konta Osobistego.

Meritum Bank oferuje:

1. Przelewy krajowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, prowadzenie rachunku, utrzymanie karty debetowej, ubezpieczenie karty = 0 zł

2. Usługę e-kantor = 0 zł

3. Funkcjonalną aplikację mobilną, która obsługuje również e-kantor = 0 zł

Korzyści:

Dla posiadaczy Prostego Konta, Meritum umożliwia bezpłatne uruchomienie usługi e-kantor, dzięki czemu możemy w razie potrzeby dokonywać przewalutowania własnych środków na wybrane waluty: CHF, EUR, GBP, USD. Dla każdej waluty otrzymujemy oddzielny, bezpłatny numer konta. Funkcja działa również do przewalutowania ww. walut na PLN. Każdorazowe przewalutowanie jest dla nas bezpłatne, a dokonujemy go poprzez przelew między rachunkami. Wymiany waluty możemy dokonać w godzinach 09:00 – 16:45. Jeśli zlecimy przelew po 16:45, wówczas zostanie zrealizowany o 9:00 następnego dnia.

Co umożliwia usługa e-kantor oprócz przewalutowania?

1.  Przelew do innego banku w Polsce w walucie:

 w CHF – usługa bezpłatna

 w EUR – koszt przelewu = 5 zł

w USD lub GBP – koszt przelewu = 25 zł.

2. Przelew na rachunek do banku w innym kraju

– przelew europejski – koszt przelewu = 8zł

– przelew zagraniczny (w innej walucie niż EUR) = 0,15% przelewanej kwoty, min. 20 max. 200 zł

3. Odbieranie przelewów w walutach obcych.

Niestety Bank nie umożliwia uzyskania karty debetowej do rachunków w walucie obcej, przez co funkcja tego konta ogranicza się wyłącznie do przelewów. W związku z tym, chcąc wypłacić gotówkę za granicą musimy korzystać z konta w PLN, za co bank nalicza prowizję:

– Wypłata gotówki z bankomatów za granicą = 10,

– Prowizja za przewalutowanie tej kwoty = 2% (nie dotyczy EUR – to mamy bezpłatnie)

Podsumowując. Proste Konto Osobiste z e-kantor jest godne polecenia. Bezpłatna funkcja e-kantor oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce sprawiają, że rachunek ten może być używany jako nasze główne konto. Proste Konto jest dobrym rozwiązaniem również w przypadku, gdy chcemy mieć jakieś dodatkowe konto lub wspólny rachunek np. z partnerem. Bezpłatne prowadzenie rachunku sprawia, że nie musimy się martwić o stały wpływ środków na konto. Dla osób ceniących bezpieczeństwo, atutem będzie bezpłatne ubezpieczenie karty przed nieuprawnionym użyciem lub rabunku gotówki. Niestety e-kantor nie zastąpi nam w pełni konta walutowego, ze względu brak karty debetowej.

Konto można otworzyć przez internet (w około 10 min.) na stronie banku: Meritum Bank – Proste Konto Osobiste – Link, a swoje dane potwierdzić poprzez przelew 1 PLN z własnego rachunku w innym banku (wybierając opcję "wniosek online", upewniej się też, czy wszystkie dane są w dotychczasowym banku są zaktualizowane), lub podczas wizyty kuriera czy w oddziale (wizyta kuriera jest wymagana w przypadku, gdy chcemy założyć rachunek wspólny z drugą osobą).

Dlaczego warto skorzystać już teraz?

Osoby, które założą swoje konto w Meritum banku po raz pierwszy, mają możliwość skorzystania z lokaty na 5%. 

Miła niespodzianka od banku. Dla swoich Klientów, Meritum Bank przygotował bonus w kwocie 70 zł, za skuteczne polecenie rachunku nowym Klientom. 

Pełna tabela opłat i prowizji jest dostępna na stronie: tabela opłat i prowizji.

UWAGA: Warto zwrócić uwagę, że za każdą zmianę dziennego limitu gotówkowego pobierana jest prowizja 5 zł. W zasadzie nie korzysta się z tego jakoś specjalnie często, ale warto mieć to na uwadze.

Na koniec zamieszczam przygotowaną przez bank prezentację "perełki" Meritum Banku, czyli aplikacji mobilnej, która ma wszystkie funkcje jakie powinna posiadać, opakowane w przyjazny design. Tylko działanie bez dostępu do internetu nie jest jeszcze tak sprawne jak zapewnia bank.

obsługa konta za pomocą komend głosowych

dzielenie rachunku miedzy znajomych

wysyłanie nr konta smsem lub emailem

przelew za posrednictem fb_nrtel_email

przelew ze zdjęcia

Bezpieczeństwo

Aplikacja działa bez dostępu do internetu

sesje księgowania

Źródło danych

 

Aby założyć bezpłatne konto należy przejść na stronę banku klikając w następujący link: Mertium Bank Proste Konto Osobiste – Link

 

Zobacz też: Jak zaosczędzić na codziennych zakupach i hotelach (zniżki i nieograniczony Cash bank w jednej karcie)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: