Zobacz bezpłatny sposób na tanie loty. Lot Warszawa – Paryż za darmo?

SAMSUNG DIGITAL CAMERAWpis ten pokaże Ci jak tanio podróżować i oszczędzać 45 zł na bilecie dzięki zniżkom na tanie linie lotnicze Wiz Air. Linie Wizz Air posiadają program lojalnościowy o nazwie Wizz Discount Club, który daje zniżki na przeloty, ale jest płatny. Jest jednak sposób, żeby uniknąć tej opłaty, a nawet latać za darmo. Przeczytasz o tym poniżej.

Na początek kilka słów o Wizz Discount Club. 

Członkostwo w Wizz Discount Club daje rabat 45zł na bilet, jeśli kosztuje nie mniej niż 99 zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ceny biletów przy podróżach do krajów europy, to zazwyczaj 100 – 300 zł, wówczas ta zniżka okazuje się być bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Dla przykładu lot na weekend z Warszawy do Rzymu z wylotem w Piątek a powrotem w Poniedziałek to koszt 318zł. Dla osoby posiadającej członkostwo w WIZZ Discount Club, lot ten jest tańszy o 90zł, czyli kosztuje 228 zł. Różnica jest znacząca.

Wizz ceny biletów Warszawa Rzym

Czy to się opłaca?

To bardzo istotne pytanie. Członkostwo w omawianym klubie WIZZ Air, wiąże się wyłącznie z opłatą członkostwa. Opłata jest zróżnicowana od taryfy – Sandard lub Grupa. Taryfy te różnią się tylko tym, że przy Standard, zniżki obowiązują wyłącznie osobę należącą do klubu. Przy taryfie Grupa, zniżki obowiązują również 5 osób podróżujących razem z członkiem klubu. 

Koszt członkostwa w Wizz Discount Club

Cena oferty Standard wynosi 139 zł rocznie, a ofarta Grupa 229 zł na rok. Jak łatwo policzyć, żeby kwota się zwróciła, należy w ciągu roku skorzystać z przelotu co najmniej dwa razy. Chyba, że członkostwo byłoby bezpłatne, a na to jest sposób, o czym poniżej.

 

W jaki sposób możesz skorzystać ze zniżek bezpłatnie? 

Partnerem linii WIZZ AIR w programie WIZZ Discount Club jest Raiffeisen Bank i osoby, które posiadają jego specjalną kartę kredytową lub debetową automatycznie stają się członkami klubu WIZZ Discount Club za darmo w taryfie Standard. Tak jest, wystarczy założyć kartę kredytową lub nawet debetową ze zwykłym kontem i automatycznie jest możliwość korzystania ze zniżek na przeloty. Jest jeszcze dodatkowa korzyść. 

Jeśli zastanawiasz się czy założyć kartę debetową, czy kredytową, to ważne jest, że za pierwsze zakupy kartą kredytową otrzymujesz 500 pkt, które jest równowartością 50zł i można je wykorzystać przy zakupie biletu.

Ponadto płacąc kartą kredytową za codzienne zakupy (wszystkie transakcje bezgotówkowe), zbierasz punkty. Za każde wydane 5 zł otrzymujesz 1 pkt. Jeśli średnio miesięcznie wydajesz 500 zł kartą, to w ciągu roku uzbierasz 1200 pkt, co jest równowartością 120 zł i można nimi zapłacić za bilet lub bagaż na WIZZ Air. Karta debetowa zapewnia członkostwo tylko na 12 m-cy, więc lepiej wybrać kartę kredytową. Nie trzeba do tego zakładać konta

Jak się zbiera punkty kartą

 

W efekcie całkowity koszt lotu w obie strony np. Warszawa – Rzym przy łącznej cenie za bilety lotnicze 318 zł, wyniesie 178 zł dla osoby, która skorzystała wcześniej z karty kredytowej WIZZ AIR MasterCard w banku Raiffeisen,(łącznie ze zniżką 90 zł oraz bonusem 50 zł (500 pkt).

Zamiast 318zł zapłacisz 178zł, do tego dochodzą jeszcze uzbierane wcześniej za transakcje punkty, którymi można zapłacić za bilet. Przy czym minimalna ilość punktów, jakie można wymienić, to 100 czyli 10zł, a ważność punktów wynosi 12 m-cy.

 

Może się okazać, że polecisz za darmo

mid_83543_2406

Sprawdziłem przykładowy lot z Warszwy do Paryża na wiosnę (12-15 marzec 2015). Cena przelotu uwzględniająca zniżkę członkowską to 108zł. Biorąc pod uwagę, że za pierwszą transakcję karą otrzymasz 50zł, to koszt wyniesie 58zł, wystarczy jeszcze uzbierać 580 pkt (58zł) płacąc tą kartą i przelot będzie darmowy. 580 pkt to 2900 zł wydane kartą. Dużo? Dzieląc na 3 miesiące wychodzi około 960 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie zakupy codzienne, okazyjne, paliwo, bilety, wychodzi zbliżona kwota. Jeśli nawet będzie mniejsza, to i tak niewiele już trzeba będzie dopłacić do biletu.

Warszawa Paryż marzec

Ofertę hotelu w Paryżu na ten weekend w bardzo przystępnej cenie opisuję tu: Planujesz wyjazd? Sprawdź jak płacić mniej za hotele nawet o 50%

Co zrobić, żeby otrzymać kartę Raiffeisen MasterCard Wizzair?

Skorzystaj z następującego linka, który przeniesie Cię do odpowiedniego formularza na stronie banku, wypełnij go, a pracownik banku oddzwoni do Ciebie i zaproponuje do wyboru kartę kredytową lub debetową: Formularz kontaktowy o karę Raiffeisen MasterCard Wizzair.

 

Czy są opłaty za kartę?

W przypadku karty kredytowej:

Miesięcznie wynosi 0 zł – warunek – 4 płatności kartą w danym miesiącu. W przeciwnym wypadku 4,50zł m-cznie

Opłata roczna po 12 m-cach posiadania karty to 0zł – warunek w ciągu pierwszych 3 miesięcy należy dokonać płatności na łączną kwotę 3000 zł inaczej opłata wyniesie 79zł – lub zgłosić rezygnację z karty przed upływem 12 m-cy.

Aby nie ponosić opłaty rocznej w latach kolejnych, należy dokonać płatności na 12000zł w ciągu roku, lub zgłosi rezygnację z karty (30 dni przed upływem rocznicy).

Karta posiada ubezpieczenie na życie, które spłaca limit karty w przypadku śmierci jej posiadacza. Wynosi 0,18% kwoty wykorzystanej i pojawia się na koniec okresu rozliczeniowego, czyli w dniu generowania wyciągu do karty. Jest ono obowiązkowe i od wykorzystanej kwoty np. 500zł, opłata wyniosłaby 0,90zł. Wystarczy wykorzystany limit spłacić przed generowaniem wyciągu aby uniknąć opłaty. Dzień generowania wyciągu możan sprawdzić w bankowości internetowej lub na infolinii.

Oprocentowanie wykorzystanej kwoty w przypadku braku spłaty w terminie (24-25 dni po wygenerowaniu wyciągu) wynosi 12%.

Poza tym, reszta opłat jest dobrowolna, czyli pojawi się w przypadku, gdy klient zamówi dodatkową usługę np. serwis sms.

 

 

 

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kartę Raiffeisen MasterCard Wizzair?

Przy wyborze karty kredytowej, jeśli jej limit nie będzie przekraczał 4000 zł wystarczy dostarczyć skan dowodu osobistego. Należy być zatrudnionym w obecnej firmie na umowie od minimum 5 m-cy. Jeśli ktoś nie spełnia tego warunku, to konsultant zaproponuje kartę debetową do konta.

Można również przenieść do Raiffeisen, kartę kredytową z innego banku. Atutem jest to, że jeśli na karcie kredytowej w innym banku widnieje wykorzystany limit, można spłacić go kartą w Raiffeisen, a saldo rozłożyć na nieoprocentowane raty. Jedyny koszt takich rat, to 0,5% rozłożonej kwoty miesięcznie.

 

Podsumowując:

Co zrobić, żeby karta była darmowa?

1. Aby uniknąć opłaty 79 zł po pierwszych 12 miesiącach od założenia:

   a. Nalerzy dokonać transakcji na łączną kwotę 3000zł w przeciągu 3 pierwszych miesięcy lub

   b. Zadzwonić na infolinię przed upływem roku i zgłosić chęć rezygnacji z karty z powodu opłaty rocznej.

2. Aby uniknąć opłaty rocznej 79 zł w kolejnych latach:

   a. należy dokonać płatności kartą na 12000zł w danym roku

3. Aby uniknąć opłaty miesięcznej 4,50zł:

   a. Należy w danym miesiącu dokonać min. 4 płatności kartą

4. Aby nie ponosić opłaty ubezpieczenia na życie 0,18% za wykorzystany limit (wychodzi 0,90 zł przy kwocie 500 zł):

   a. należy mieć spłacony wykorzystany limit, na koniec okresu rozliczeniowego (kiedy u Ciebie wypada koniec okresu rozliczeniowego, możesz sprawdzić w bankowości internetowej lub na infolinii).

 

Skorzystaj już teraz, zbieraj punkty i zniżki na loty, a zaoszczędzisz na podróżowaniu. Najłatwiejszy sposób, to wypełnienie formularza kontaktowego, a pracownik banku oddzwoni do Ciebie i wszystko załatwicie przez telefon. Jedyne, czego potrzebujesz, to dowód osobisty (pamiętaj aby przed przejściem na stronę wyłączyć ad-blocka jeśli jest włączony). Formularz kontaktowy o karę Raiffeisen MasterCard Wizzair.

Zniżka obowiązuje wyłącznie właściciela karty, jeśli chcesz podróżować z partnerem i korzystać ze zniżek dla obojga, to oboje powinniście posiadać kartę Raiffeisen Wizzair

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz bezpłatnie zamknąć kartę kredytową, dzwoniąc na infolinię. Należy mieć spłacony wykorzystany limit.

W razie pytań, zapraszam do komentowania.

Zobacz też Jak zaosczędzić na codziennych zakupach i hotelach (zniżki i nieograniczony Cash bank w jednej karcie)

Jeśli uważasz ten wpis za wartościowy, podziel się nim proszę ze znajomymi.

You may also like...

4 komentarze

 1. Tomek napisał(a):

  Siema. Ciekawy artykuł tylko powiedz mi czy dokładnie sprawdziłes koszty karty? Z tego co patrzyłem w cenniku jest opłata 10zl za wysłanie pinu, cegiełki 10zl jakieś ubezpieczenie 0,18% salda zadłużenia w cyklu rozliczeniowym. Czy idzie to obejść?

  • Adrian napisał(a):

   Cześć Tomek, Już wyjaśniam. Opłaty, o których mówisz, to są opłaty opcjonalne, tzn. jeśli klient zamówi dodatkowo daną usługę. W przypadku kodu PIN, standardowo możesz go nadać przez bankowość internetową lub infolinię, a jeśli poprosisz o wysłanie pocztą, to wówczas pojawi się jednorazowa opłata. Podobnie w przypadku opłaty za serwis SMS. Cegiełka, to dobrowolna darowizna na fundację pomocy dzieciom. Co do ubezpieczenia, już dopisuję do artykułu wzmiankę. Opłata ubezpieczenia na życie, pobierana jest w momencie zakończenia cyklu rozliczeniowego, czyli w dniu generowania wyciągu. (Jest to 0,18% wykorzystanej kwoty). Jeśli limit karty będzie tego dnia spłacony, to opłata wyniesie 0zł. Ubezpieczenie obejmuje spłatę karty w przypadku śmierci jej posiadacza.

 2. che napisał(a):

  Zniżka obowiązuje wyłącznie właściciela karty, jeśli chcesz podróżować z partnerem i korzystać ze zniżek dla obojga, to oboje powinniście posiadać kartę Raiffeisen Wizzair

   skąd taka informacja? niestety nie potrafię znaleźć nic w regulaminach itp. a jestem zainteresowany tą kartą

  • Adrian napisał(a):

   Cześć, zniżka obowiązuje wyłącznie właściciela karty, ponieważ posiadacz karty Raiffeisen Wizzair otrzymuje członkostwo typu STANDARD. Zniżki grupowe, dla towarzyszy członka klubu Wizzair obowiązują w pakiecie GRUPA. Pozdrawiam 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: